Öğrenci Konseyi

Mef Üniversitesi FADA Öğrenci Topluluğu, sene başında her bölüm ve sınıftan, öğrencilerin seçimi sonucu bir araya gelmiş bir ekiptir. Hedeflerimiz, FADA Hangar Kültürünü geliştirmek, öğrenciler arası dayanışmayı arttırmak, profesyoneller, hocalar, sanatçılar ve yeni mezun mimar ve iç mimarlar ile FADA öğrencilerini buluşturmak ve öğrenci-akademi arası bağlantıyı kurmaktır. Teknik geziler, workshoplar, stüdyo etkinlikleri ve online buluşmalar ile eşi benzeri olmayan stüdyo kültürümüzü daha da pekiştirmek için çabalıyoruz. 

 

FADA Hangar'da ders dışında da alanımız üzerine düşünebilmek, değerli akademik kadromuzun yanı sıra farklı isimlerin de bilgi birikimi ve tecrübelerinden faydalanmak adına akademik buluşmalar düzenliyoruz. Ekibin 2020 senesinde kurulması ve takiben pandemi sürecini yaşamamızdan dolayı akademik buluşmalar bu süreçte online olarak gerçekleşti. Bu sayede tüm FADA öğrencilerinin bulunduğu bir platform olan "SARI ODA" kuruldu.

 

Üstelik periyodik aralıklarla gerçekleşen "Açık Mikrofon" ile sorunlarımızı ve nasıl çözüm üretebileceğimizi tartışıyoruz. Bu sayede neredeyse her günümüzü geçirdiğimiz mimarlık stüdyomuzun mekansal sorunlarına da çözüm üretmiş oluyoruz. 

 

Ardımızdan gelecek ekibe daha başarılı bir FADA Öğrenci Topluluğu bırakabilmek için çabalıyoruz.

2019 - 2020 Akademik Yılı Öğrenci Konseyi

Sinan Reçber

President

recbersi@mef.edu.tr

Arif Şahin

4. Sınıf - Öğrenci Temsilcisi

sahina@mef.edu.tr  

Eda Kesim

3. Sınıf - Öğrenci Temsilcisi

kesime@mef.edu.tr

Dilara Atalay

2. Sınıf - Öğrenci Temsilcisi

atalaydi@mef.edu.tr  

Zeynep Çolak

1. Sınıf - Öğrenci Temsilcisi

colakz@mef.edu.tr  

M. Berkay Erbaşı

Başkan

erbasim@mef.edu.tr

Oylum Akgül

4. Sınıf - Öğrenci Temsilcisi

akgulo@mef.edu.tr