top of page

Yarışmalar + Ödüller

 

Ad Soyad

 

Bölüm

 

Poster

 

Yarışma

 

Ödül

 
2023
 

Pelin Acar

İç Mimarlık Bölümü 4.sınıf öğrencisi

MEKAN2023/ İç Mimarlık Öğrencileri Ulusal
Bitirme Projeleri Yarışması

1.lik Ödülü

Özge Hamurcu

İç Mimarlık Bölümü 4.sınıf öğrencisi

MEKAN2023/ İç Mimarlık Öğrencileri Ulusal
Bitirme Projeleri Yarışması

2.lik Ödülü

Ardahan Görkem Tepe

İç Mimarlık Bölümü 4.sınıf öğrencisi

MEKAN2023/ İç Mimarlık Öğrencileri Ulusal
Bitirme Projeleri Yarışması

Mansiyon Ödülü

Öznil Çelebi

İç Mimarlık Bölümü 1.sınıf öğrencisi

Murat Artu ve Mimarlık Tutkusu Öğrenci Yarışması

Bodrum Mimarlık Merkezi ve Kütüphanesi Özel Ödülü

Talha Pirci

Mimarlık Bölümü 1.sınıf öğrencisi

Murat Artu ve Mimarlık Tutkusu Öğrenci Yarışması

Mansiyon Ödülü
 

Sude Turan, Kayra Suner, Tugay Tuncay Can

Doğa Kökler, Rabianur Yılmaz, Hande Nur Demircioğlu

Funda Bade Onur

Beyza Nur Akdeniz 

Beyza İlhan

Amine Taş

Ahmet Kutay Doğan

Doğa Kökler

Gizem Helvacıoğlu

Sude Turan

Mimarlık Bölümü 3.sınıf öğrencileri

Mimarlık Bölümü 3.sınıf öğrencileri

Mimarlık Bölümü 1.sınıf öğrencisi

Mimarlık Bölümü 1.sınıf öğrencisi

Mimarlık Bölümü 1.sınıf öğrencisi

Mimarlık Bölümü 2.sınıf öğrencisi

Mimarlık Bölümü 2.sınıf öğrencisi

Mimarlık Bölümü 3.sınıf öğrencisi

Mimarlık Bölümü 3.sınıf öğrencisi

Mimarlık Bölümü 3.sınıf öğrencisi

ÇEİS Yapı Tasarım Yarışması 2023

ÇEİS Yapı Tasarım Yarışması 2023

MimED Ödülleri

MimED Ödülleri

MimED Ödülleri

MimED Ödülleri

MimED Ödülleri

MimED Ödülleri

MimED Ödülleri

MimED Ödülleri

1.lik Ödülü

Mansiyon Ödülü

Başarı Ödülü

Jüri Özel Ödülü

Jüri Özel Ödülü

Başarı Ödülü

Jüri Özel Ödülü

Jüri Özel Ödülü

Başarı Ödülü

Jüri Özel Ödülü

 
2022

Sena Sevinç Öztürk

2022 Mezunu    

Archiprix Türkiye  2022    

Teşvik Ödülü

Ata Ferhat Körpe

İç Mimarlık Bölümü 3.sınıf öğrencisi

Mansiyon Ödülü

im2022 İç Mimarlık Öğrencileri Proje Yarışması
Mobilya ve Aydınlatma Kategorisi

Pelin Acar

Pelin Acar

Ardahan Görkem Tepe

Özge Hamurcu

İç Mimarlık Bölümü 3.sınıf öğrencisi

İç Mimarlık Bölümü 3.sınıf öğrencisi

İç Mimarlık Bölümü 3.sınıf öğrencisi

İç Mimarlık Bölümü 3.sınıf öğrencisi

im2022 İç Mimarlık Öğrencileri Proje Yarışması

Mansiyon Ödülü

im2022 İç Mimarlık Öğrencileri Proje Yarışması

Mansiyon Ödülü

im2022 İç Mimarlık Öğrencileri Proje Yarışması

Mansiyon Ödülü

im2022 İç Mimarlık Öğrencileri Proje Yarışması

2.lik Ödülü

Dilara Tolu

İç Mimarlık Bölümü 3.sınıf öğrencisi

im2022 İç Mimarlık Öğrencileri Proje Yarışması

1.lik Ödülü

Arda Durmaz

İç Mimarlık Bölümü 1.sınıf öğrencisi

im2022 İç Mimarlık Öğrencileri Proje Yarışması

Mansiyon Ödülü

Dilara Atalay

Enes Kaya

Eren Burak Kuru

 

Abdurrahim Üzüm

Mimarlık Bölümü 4.sınıf öğrencisi
2022 Mezunu - Mimarlık bölümü / 
İnşaat Mühendisliği 4.sınıf öğrencisi
2022 Mezunu - İç Mimarlık bölümü /
Mimarlık Bölümü 4.sınıf öğrencisi

2022 Mezunu - İnşaat Mühendisliği bölümü
 

19. Çelik Yapı Tasarımı Öğrenci Yarışması 
(SteelPRO 2022)

Eşdeğer 1.lik Ödülü

Atakan Ay

Mimarlık Bölümü 4.sınıf öğrencisi

DOTT 11. Doğal Taş Tasarım Yarışması

2.lik Ödülü

Cenk Hüsnüoğlu

Mimarlık Bölümü 2.sınıf öğrencisi

MimED Ödülleri

Jüri Özel Ödülü

Dilay Yucaltı

Mimarlık Bölümü 3.sınıf öğrencisi

MimED Ödülleri

Başarı Ödülü

İrem Yağmur Seyhan

Mimarlık Bölümü 3.sınıf öğrencisi

MimED Ödülleri

Teşvik Ödülü

Seyid Ömer Yağmurcu

Mimarlık Bölümü 3.sınıf öğrencisi

MimED Ödülleri

Jüri Özel Ödülü

Hande Nur Demircioğlu

Mimarlık Bölümü 2.sınıf öğrencisi

Mimarhane Ödüllü Seçkisi

Eşdeğer Ödül

İrem Metin

Mimarlık Bölümü 4.Sınıf Öğrencisi  

İstanbul Boğazı'nda Dalyanların Yeniden Hayali Öğrenci Fikir Yarışması

2.lik Ödülü

Hayrunnisa Mutlu, Buse Şahin  

Mimarlık Bölümü 4.Sınıf Öğrencileri   

“3+48 Saat” Öğrenci Fikir Yarışması

Teşvik Ödülü

Hatice Bülbül, İrem Metin,

Sümeyra Koca, Tan Nuhoğlu

Mimarlık Bölümü 4.sınıf öğrencileri

“Bodrum’da İki Meydan Bir Cadde”
Mimarlık Öğrencileri Yarışması

Eşdeğer Ödül

Beyza Meriç, Sena Sevinç Öztürk,

Tan Nuhoğlu, Yaren Gülmen

Mimarlık Bölümü 4.sınıf öğrencileri

S.O.S. İstanbul Fikir Projesi Yarışması

Eşdeğer Mansiyon Ödülü

Gamze Nur Kurel       

2021 Mezunu    

Archiprix Türkiye  2021    

2.lik Ödülü

İlayda Nehir     

2021 Mezunu    

Archiprix Türkiye  2021    

3.lük Ödülü

Begüm Nar      

2021 Mezunu    

Archiprix Türkiye  2021    

Eşdeğer  Mansiyon Ödülü

Deniz İstanbullu     

2021 Mezunu    

Archiprix Türkiye  2021    

Teşvik Ödülü

Aydur Gürgenç     

2021 Mezunu    

Archiprix Türkiye  2021    

Teşvik Ödülü

Hayrunnisa Mutlu, Buse Şahin  

Mimarlık Bölümü 4.Sınıf Öğrencileri   

ANSIAD Mimari Proje Yarışması

Jüri Özel Ödülü

 

2021

İrem Metin

Mimarlık Bölümü 3.sınıf öğrencisi

Mimarhane Ödüllü Seçkisi

Eşdeğer Ödül

Asiye Nur Akbulut

Mimarlık Bölümü 3.sınıf öğrencisi

Mimarhane Ödüllü Seçkisi

Sergiye Seçildi

Asiye Nur Akbulut

Mimarlık Bölümü 3.sınıf öğrencisi

World Architecture Community Awards
39. Dönem Öğrenci Kategorisi

Seçildi

Atakan Ay

Mimarlık Bölümü 3.sınıf öğrencisi

İMMİB Endüstriyel Tasarım Yarışması 
 

2.lik Ödülü

Tan Nuhoğlu

Mimarlık Bölümü 3.sınıf öğrencisi

2.Amorf Doğal Taş 
Tasarım Yarışması

 

Eşdeğer Ödül

İlayda Nehir, Sümeyye Nur Öztürk, Karya Deniz Gülerer

Mimarlık Bölümü 4.sınıf öğrencileri

MimED Ödülleri

Jüri Özel Ödülü

İrem Metin

Mimarlık Bölümü 3.sınıf öğrencisi

MimED Ödülleri

Başarı Ödülü

Gizem Helvacıoğlu

Mimarlık Bölümü 1.sınıf öğrencisi

MimED Ödülleri

Başarı Ödülü

Karsu İlhan

Mimarlık Bölümü 1.sınıf öğrencisi

MimED Ödülleri

Teşvik Ödülü

Pınar Zeyrek

Mimarlık Bölümü 1.sınıf öğrencisi

MimED Ödülleri

Jüri Özel Ödülü

Sude Turan

Mimarlık Bölümü 1.sınıf öğrencisi

MimED Ödülleri

Jüri Özel Ödülü

Pelin Acar

İç Mimarlık Bölümü 3.sınıf öğrencisi

im2020 İç Mimarlık Öğrencileri Proje Yarışması

1.lik Ödülü

Özge Hamurcu

İç Mimarlık Bölümü 3.sınıf öğrencisi

im2020 İç Mimarlık Öğrencileri Proje Yarışması

3.lük Ödülü

Tuğba Acar

2020 mezunu

im2020 İç Mimarlık Öğrencileri Proje Yarışması

3.lük Ödülü

Polen Yurtan

2020 mezunu

Archiprix Turkey 2020

1.lik Ödülü

Gizem Çongar

2020 mezunu

Archiprix Turkey 2020

Eşdeğer Mansiyon

Nur Hazal Atalay

2020 mezunu

Archiprix Turkey 2020

Teşvik Ödülü

İrem Metin

Mimarlık Bölümü 4.sınıf öğrencisi

RIBA Journel Eye Line 2021 Çizim Yarışması

Kısaliste

Deniz İstanbullu, Begüm Nar, Zeynep Toprakçı

Mimarlık Bölümü 4.sınıf öğrencileri

ÇEİS Yapısal Tasarım Yarışması

Eşdeğer Mansiyon

Büşra Ebrar Sayan, Eren Temel, İlayda Akdemir

2020 Mezunları

Uluslararası Cemer 'Düşten Gerçeğe' Tasarım Yarışması - Profesyonel Kategori

Buse Şahin, Hayrunnisa Mutlu, İpek Erişen

Mimarlık Bölümü 3.sınıf öğrencileri

Uluslararası Cemer 'Düşten Gerçeğe' Tasarım Yarışması - Öğrenci Kategorisi

Zeynep Yüksel, Ayşenur Naçar

Mimarlık Bölümü 4.sınıf öğrencileri

Uluslararası Cemer 'Düşten Gerçeğe' Tasarım Yarışması - Öğrenci Kategorisi

Melike Kavalalı, Nimet Değertaş, Berin Erikçi

2019 Mezunları

Mimar Sinan Müzesi ve Mimarlık Merkezi Ulusal Mimari Proje Yarışması

1.lik Ödülü

İrem Metin

Mimarlık Bölümü 4.sınıf öğrencisi

Mimaran Dergisi Ulusal Kapak Tasarımı Yarışması

2.lik Ödülü

Gamzenur Kurel, İrem Metin

Mimarlık Bölümü 4.sınıf öğrencileri

“Yapısal Boşluğun Kentle Diyaloğu” Ulusal Öğrenci Mimari Fikir Yarışması

3.lük Ödülü

Buse Şahin, Hayrunnisa Mutlu

Mimarlık Bölümü 4.sınıf öğrencileri

Çekme Karavan Tasarımı Ulusal Öğrenci Fikir Yarışması

2.lik Ödülü

Buse Şahin

Mimarlık Bölümü 4.sınıf öğrencisi

“Pencerenin Ötesinde” Öğrenci Poster Yarışması

3.lük Ödülü

Ezgi Herdem

2020 Mezunu

BiDestekol 2021 Yılbaşı Kartı Tasarım Yarışması

1.lik Ödülü

 

2020

İlkem Çirpik, İrem Çirpik, Koray Baş

Mimarlık Bölümü 3.sınıf öğrencisi

Gante ''Evin Kalbi Mutfak'' Fikir Yarışması

1. Mansiyon Ödülü

Selin Alara Bilgin, Nazlım Demir

2020 mezunu

MimED Ödülleri

Jüri Özel Ödülü

Naz Üstündağ, Aleyna Köksal

2020 mezunu

MimED Ödülleri

Başarı Ödülü

İlayda Nehir

Mimarlık Bölümü 4.sınıf öğrencisi

MimED Ödülleri

Teşvik Ödülü

Kevser Aksoy

Mimarlık Bölümü 3.sınıf öğrencisi

MimED Ödülleri

Jüri Özel Ödülü

İrem Metin

Mimarlık Bölümü 3.sınıf öğrencisi

MimED Ödülleri

Teşvik Ödülü

Ezgi Nil Duru

Mimarlık Bölümü 2.sınıf öğrencisi

MimED Ödülleri

Teşvik Ödülü

Ceyda Gezer

İç Mimarlık Bölümü 1.sınıf öğrencisi

im2020 İç Mimarlık Öğrencileri Proje Yarışması

2.lik Ödülü

Cemre Nur Çoruhlu, Kutluhan Tüzün

Mimarlık Bölümü 4.sınıf öğrencisi

DHL Teknolojistik Fikirler Yarışması

1.lik Ödülü

Asiye N. Akbulut, Berfu Karagöz, Elif Ş. Yılmaz, Zümra Ocak

Mimarlık Bölümü 3.sınıf öğrencisi

Ziya Tanalı Uluslararası Mimari Fikir Projesi Öğrenci Yarışması

2.lik Ödülü

Enes Kaya, Zülfüye Yıldız,

Zehra Elçin Gürsoy

Mimarlık Bölümü 4.sınıf öğrencisi

İnşaat Mühendisliği Bölümü
3.sınıf öğrencisi

17. ÇELİK YAPI TASARIMI ÖĞRENCİ YARIŞMASI (SteelPRO 2020)

Mansiyon Ödülü

İrem Metin

Mimarlık Bölümü 3.sınıf öğrencisi

SEY Vakfı Tasarım Yarışması

3.lük Ödülü

Tan Nuhoğlu

Mimarlık Bölümü 2.sınıf öğrencisi

Doğal Taş Tasarım Yarışması

Mansiyon Ödülü

İrem Metin

Mimarlık Bölümü 3.sınıf öğrencisi

International Architecture Design Awards'20

2 kategoride shortlisted

İlayda Akdemir

2020 Mezunu

MEKAN 2020 İç Mimarlık Öğrencileri Ulusal Bitirme Projesi Yarışması

2.lik Ödülü

Merve Uçan

2020 Mezunu

MEKAN 2020 İç Mimarlık Öğrencileri Ulusal Bitirme Projesi Yarışması

Mansiyon Ödülü

Buse Şahin, Hayrunnisa Mutlu, İpek Erişen, Satuk Buğra Sarı

Mimarlık Bölümü 3.sınıf öğrencisi

“Kadıköy Mendireğinin Üzerinde Bir Çay Evi” Öğrenci Yarışması

Eşdeğer 2.lik Ödülü

İrem Metin 

Mimarlık Bölümü 2.sınıf öğrencisi

Mimarhane 2020 Öğrenci Projeleri Ödüllü Seçkisi

Sergiye seçildi

Aydur Gürgenç

Mimarlık Bölümü 4.sınıf öğrencisi

Yarından Sonra C-19 Sonrası Mekan ve Nesne Ulusal Fikir Yarışması - Kamusal Alan kategorisi

3.lük Ödülü

Buse Şahin, Hayrunnisa Mutlu, İpek Erişen, Satuk Buğra Sarı

Mimarlık Bölümü 3.sınıf öğrencileri

Yarından Sonra C-19 Sonrası Mekan ve Nesne Ulusal Fikir Yarışması - Ürün kategorisi

Mansiyon Ödülü

Melike Kavalalı, Nimet Değertaş, Berrin Erikçi

Mimarlık Bölümü 4.sınıf öğrencileri

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ana Transfer Merkezi Mimari Proje Yarışması

4. Mansiyon Ödülü

Büşra Ebrar Sayan, Eren Temel

Mimarlık Bölümü 4.sınıf öğrencileri

“Taksim’i Hayal Et” Taksim Meydanı İçin Öğrenci Fikir Projesi Yarışması

Eşdeğer Ödül

Ayberk Özdemir

2019 mezunu

International Design fot Living

En iyi 20 proje

İrem Metin

Mimarlık Bölümü 2.sınıf öğrencisi

Kale Tasarım ve Sanat Merkezi Poster ve Mekan Tasarım Yarışması - Mekan Tasarım

Jüri Özel Ödülü

Ayşenur Naçar, Zeynep Yüksel 

Mimarlık Bölümü 4.sınıf öğrencileri

Kale Tasarım ve Sanat Merkezi Poster ve Mekan Tasarım Yarışması - Poster Tasarım 

Jüri Özel Ödülü

Bahar Adlı, Berfin Az, Dilara Tekin, Muhammed Kürşat Apaydın

Mimarlık Bölümü 3.sınıf öğrencileri

Acil Korona Mekanları

Başarı Ödülü

Gamzenur Kurel, Sümeyye Nur Öztürk

Mimarlık Bölümü 3.sınıf öğrencileri

San Deco Mimari Proje Yarışması: DUVARIN ÖTESİNDE

Eşdeğer Mansiyon Ödülü

Kıymet Acar

Mimarlık Bölümü 3.sınıf öğrencisi

San Deco Mimari Proje Yarışması: DUVARIN ÖTESİNDE

Eşdeğer Mansiyon Ödülü

Satuk Buğra Sarı

Mimarlık Bölümü 2.sınıf öğrencisi

PMO Genç İstanbul T-Shirt Tasarım Yarışması

2.lik Ödülü

İrem Metin

Mimarlık Bölümü 2.sınıf öğrencisi

PMO Genç İstanbul T-Shirt Tasarım Yarışması

3.lük Ödülü

 

2019

Melike Kavalalı, Nimet Değertaş 

Mimarlık Bölümü 4.sınıf öğrencileri

TÜMAŞ 4. Geleneksel Stant Tasarım Öğrenci Yarışması

1. Mansiyon Ödülü

Merve Akdoğan

Mimarlık Bölümü 4.sınıf öğrencisi

IAPS-CS Culture & Space Network: Kültür ve Mekan Buluşmaları 4 – Ulusal Öğrenci Fikir Yarışması

Jüri Özel Ödülü

Berin Erikçi,  Melike Kavalalı, Nimet Değertaş

Mimarlık Bölümü 4.sınıf öğrencileri

“İzmir Elektrik Fabrikası Ne Olmak İster” Ulusal Öğrenci Mimari Fikir Projesi Yarışması

1.lik Ödülü

İrem Metin

Mimarlık Bölümü 1.sınıf öğrencisi

Boisbuchet Residency Award

Residency Award

Melike Kavalalı, Nimet Değertaş

Mimarlık Bölümü 4.sınıf öğrencileri

Cemer Düşten Gerçeğe Tasarım Yarışması - Öğrenci Kategorisi

Mansiyon Ödülü

Burçin Ayberk Özdemir 

Mimarlık Bölümü 3.sınıf öğrencisi

Ahmet Vural Behaeddin Öğrenci Ödülleri Yarışması

3. Yıl Kategorisi - 1.lik Ödülü

Sena Ünal 

İç Mimarlık Bölümü 4.sınıf öğrencisi

MEKAN 2019 İç Mimarlık Öğrencileri Ulusal Bitirme Projesi Yarışması

2.lik Ödülü

Melike Kavalalı 

Mimarlık Bölümü 4.sınıf öğrencisi

ARCHIPRIX-TR 2019

Jüri Özel Ödülü

Melike Kavalalı 

Mimarlık Bölümü 4.sınıf öğrencisi

2015 BiDestekOl Platformu – 2020 Yılbaşı Tebrik Kartı Tasarım Yarışması Öğrenci Proje Yarışması

1.lik Ödülü

Resul Emre Kaba, Ahmet Faruk Akdeniz, Enes Kaya, Ömer Akyurt

Mimarlık Bölümü 3.sınıf öğrencileri

STEELPRO 2019

Eşdeğer Ödül

Merve Uçan, İlayda Akdemir 

İç Mimarlık Bölümü 3.sınıf öğrencileri

7. Zeki Yurtbay Tasarım Ödülleri

Mansiyon Ödülü

Mehmet Cihat Ayaz, Muhammed Talha Uçar, Nur Hazal Atalay

Mimarlık Bölümü 3.sınıf öğrencileri

S.O.S. İstanbul Fikir Projesi Yarışması

2.lik Ödülü

Tolga Halil Akşahin, Ayşe Sena Nur Turhan, Melike Obut, Oltan Urcu

Mimarlık Bölümü 2.sınıf öğrencileri

S.O.S. İstanbul Fikir Projesi Yarışması

Eşdeğer Ödül

İrem Metin

Mimarlık Bölümü 1.sınıf öğrencisi

2019 MimED Öğrenci Proje Yarışması

Jüri Özel Ödülü

Elif Ütebay

Mimarlık Bölümü 3.sınıf öğrencisi

2019 MimED Öğrenci Proje Yarışması

Başarı Ödülü

Görkem Yıldırım

İç Mimarlık Bölümü 1.sınıf öğrencisi

im2019 İç Mimarlık Öğrencileri Proje Yarışması

2.lik Ödülü

Sümeyra Koca 

İç Mimarlık Bölümü 1.sınıf öğrencisi

im2019 İç Mimarlık Öğrencileri Proje Yarışması

Mansiyon Ödülü

Cansu Çakarlı

İç Mimarlık Bölümü 2.sınıf öğrencisi

im2019 İç Mimarlık Öğrencileri Proje Yarışması

1.lik Ödülü

İlayda Akdemir

İç Mimarlık Bölümü 3.sınıf öğrencisi

im2019 İç Mimarlık Öğrencileri Proje Yarışması

1.lik Ödülü

Merve Uçan

İç Mimarlık Bölümü 3.sınıf öğrencisi

im2019 İç Mimarlık Öğrencileri Proje Yarışması

2.lik Ödülü

Merve Uçan

İç Mimarlık Bölümü 3.sınıf öğrencisi

im2019 İç Mimarlık Öğrencileri Proje Yarışması

Mansiyon Ödülü

İlayda Akdemir

İç Mimarlık Bölümü 3.sınıf öğrencisi

im2019 İç Mimarlık Öğrencileri Proje Yarışması

1.lik Ödülü

Sena Ünal

İç Mimarlık Bölümü 4.sınıf öğrencisi

im2019 İç Mimarlık Öğrencileri Proje Yarışması

1.lik Ödülü

Eren Temel, Büşra Ebrar Sayan

Mimarlık Bölümü 4.sınıf öğrencileri

ÇEİS Yapı Tasarım Yarışması: Kamusal Alanda Yenilikçi Adımlar

1.lik Ödülü

Ayşenur Naçar, Zeynep Yüksel 

Mimarlık Bölümü 4.sınıf öğrencileri

ÇEİS Yapı Tasarım Yarışması: Kamusal Alanda Yenilikçi Adımlar

2.lik Ödülü

Resul Emre Kaba, Sümeyye Nur Öztürk, Gamzenur Kurel

Mimarlık Bölümü 3.sınıf öğrencileri

ÇEİS Yapı Tasarım Yarışması: Kamusal Alanda Yenilikçi Adımlar

Eşdeğer Mansiyon Ödülü

İrem Metin 

Mimarlık Bölümü 1.sınıf öğrencisi

GAS - İsim, Şehir, Tasarım Yarışması

Eşdeğer Ödül

 

2018

Aydur Gürgenç, Aslı Arıbaş, Ayşenur Ok

FADA 1.sınıf öğrencileri

2018 MimED Öğrenci Proje Yarışması

Başarı Ödülü

Sümeyye Nur Öztürk